четверг, 16 июля 2009 г.

В мире фиксируют окончание кризиса

Погіршення економічної ситуації в Японії припинилося. Про це заявив голова Банку Японії Масаакі Сіракава за підсумками засідання правління організації.

За словами Сіракави, відновлення економіки розпочнеться у другій половині 2009 фінансового року, який завершиться в березні 2010-го.

Водночас, японський ЦБ переглянув прогноз щодо динаміки ВВП країни, який впаде на 3,4 відсотка, замість 3,1 відсотка, як очікувалося раніше. Цей показник стане рекордом в історії країни. Міжнародні фінансові інститути передбачають скорочення економіки країни більш ніж на 6 відсотків за календарний рік, що є найгіршим показником серед великих розвинених держав.

ЦБ також вирішив зберегти поточну ставку рефінансування, що становить 0,1 відсотка. Така ставка є однією з найнижчих у світі. Крім того, Банк Японії закуповує для підтримки ліквідності корпоративні облігації.

Нагадаємо, японська економіка постраждала від кризи сильніше від інших розвинених країн. Багато в чому це викликано тим, що господарство країни орієнтовано на експорт дорогих товарів, а попит на них впав під час глобальної рецесії найбільше.

Найбільші японські компанії, такі як Sony, Toyota або банки Sumitomo і Mitsubishi, зазнали рекордних збитків. У першому кварталі ВВП країни скоротився на 14,2 відсотка в порівнянні з тим же періодом попереднього року.

ua.korrespondent.net

Ну вот, они уже на дне! Нам нужно их "догонять"... Главное не столнуться на противоходе

Комментариев нет: