среда, 12 августа 2009 г.

Джордж Сорос в свой день рождения комментирует мировые события

Джордж Сорос приєднався до табору тих, хто вважає, що економіка США минула дно. На думку Сороса, у поточному кварталі завдяки урядовим заходам зі стимулювання економіка продемонструє зростання, повідомляє портал Дело."Я думаю, що вони (стимули) зіграли свою роль, економіка дійсно досягла дна, і в поточному кварталі ми побачимо позитивну динаміку - в основному завдяки заходам зі стимулювання", - заявив Сорос.

У II кварталі ВВП США скоротився лише на 1%, у I - на 6,4%, що стало найістотнішим падінням з 1982 р. Фінансова криза стала гіршою з часів Великої депресії. Програма уряду передбачає вливання грошей в економіку через викуп різних активів на загальну суму $1,7 трлн.

Нагадаємо, раніше нобелівський лауреат Пол Кругман заявив, що найгірший період глобальної економічної кризи завершився, але на відновлення потрібно ще щонайменше два роки. У середині липня економіст Нуріель Рубіні, який пророкував світову фінансову кризу, повідомив про її завершення до кінця року.

Екс-голова ФРС США Алан Грінспен, який був на своїй посаді майже 19 років, вважає, що економіка США може продемонструвати зростання на 2,5% вже у поточному кварталі. "Я оптиміст у короткостроковій перспективі. Але є багато спірних моментів", - уточнив Грінспен. На його думку, на ринку нерухомості можна зафіксувати тимчасову стабілізацію і ще одну хвилю зниження цін, а, як наслідок, і проблеми в економіці відкидати не слід.
http://ua.korrespondent.net/business/932344

Комментариев нет: