понедельник, 15 марта 2010 г.

Фінансова криза в Греції може стати глобальною

Глибока фінансова криза, яку переживає Греція, може спровокувати нову глобальну фінансову кризу.

Так вважає прем`єр-міністр Греції Георгіос Папандреу.

Величезна заборгованість Греції, яка становить приблизно 13% її ВВП, вже зараз негативно впливає на Європу, наголосив Папандреу. Це може викликати "ефект доміно" у формі підвищення вартості кредитів для низки інших країн, які мають високі заборгованості.

"Якщо європейська криза розростеться, це може призвести до початку нової глобальної кризи, яка матиме такі ж тяжкі наслідки, як криза, яка два роки тому розпочалася в США", - сказав Папандреу.

У зв`язку з цим він закликав ЄС і США надати його країні підтримку в проведенні економічних реформ і в боротьбі проти боргової кризи. Він вимагає також ввести жорсткий контроль над світовими фінансовими ринками.

За словами керівника уряду Греції, фінансова нестабільність у Європі загрожує також Сполученим Штатам. Слабкість єдиної європейської валюти євро веде до підвищення курсу американського долара, що, у свою чергу, тягне за собою зростання дефіциту держбюджету США.

Як відомо, Греція завершила 2009 рік з бюджетним дефіцитом у 12,7% ВВП і боргом у 300 мільярдів євро. Грецький уряд обіцяв заморозити заробітну плату в держсекторі, провести податкову і страхову реформу, боротися з ухиленням від сплати податків. Усі ці заходи, як розраховують в Афінах, повинні привести до зниження дефіциту з нинішніх 12,7% ВВП до 8,7% ВВП до кінця 2010 року.
Источник: тсн

Комментариев нет: