четверг, 22 апреля 2010 г.

Україна/Торговля/Ikea продає свої активи в Україні

Шведська компанія Ikea продала свої активи в нашій країні і йде з українського ринку, пише газета Дело.
Шведський меблевий гігант Ikea продав свої активи в Україні - два деревопереробних заводи та меблеву фабрику. "Ми продали наше виробництво в Україні, яке було зосереджене в Карпатському регіоні", - повідомила виданню регіональний представник Ikea Фріда Мальмквіст. В Україні шведській компанії належали лісопильне підприємство Стен ЛТД (смт Міжгір'я, Івано-Франківська обл.), меблева фабрика Проза ЛТД і підприємство Карпати, яке займається розпилом лісу і виробництвом заготовок (обидва - смт Великий Бичків, Закарпатська обл.).
Українські підприємства Ikea були продані закордонним компаніям. Активи у Міжгір'ї купила данська лісопереробна компанія DDS. Два інших підприємства купує румунська Plimat - угода повинна бути закрита цього тижня.
Українські підприємства Ikea виробляли меблі для російського ринку. Продаж здійснювався через дочірнє підприємство Ikea - Swedwood International, що займається виробництвом дерев'яних меблів і комплектуючих на 36 лісопильних фабриках і заводах в різних країнах світу. Swedwood прийшла в Україну в 1995 році.
В Україні продовжує працювати торговий дім Ikea, який координує поставки меблів на експорт. Компанія буде і далі співпрацювати з українськими фабриками, які виробляють меблі для неї. "В основному вона поставляється на ринок Росії, - пояснює регіональний представник Фріда Мальмквіст. - Цей напрям ми плануємо розширювати".
За її словами, Ikea також поки відмовилася від планів щодо виходу на ринок меблевого рітейлу України. Шведи заявляли про плани щодо виходу на український ринок ще на початку 2005-го. Перший торговий центр планувалося відкрити в Києві восени 2006 року, однак процес застопорився через проблеми з виділенням відповідних земельних ділянок. Компанія також володіє земельною ділянкою в Одесі, проте поки не анонсує дату початку будівництва торгового центру. При сприятливому розвитку подій Ikea була готова інвестувати в український ринок близько $ 2,5 млрд. "Ми, безумовно, спостерігаємо за ринком, але поки планів щодо відкриття магазинів у нас немає. Хоча влада і декларує зміну ставлення до інвесторів, але ще залишається дуже багато негативу ", - пояснює Фріда Мальмквіст. Відзначимо, що не тільки в Україні умови ведення бізнесу визнані Ikea несприятливими. У середині минулого року компанія повідомила про тимчасове припинення інвестицій у російські проекти через "непередбачуваний характер адміністративних процедур у ряді регіонів Росії".
Ikea - найбільший світовий рітейлер домашніх меблів та один з найбільших її виробників. На сьогоднішній день група компаній Ikea є власником більш ніж 245 магазинів і супермаркетів у 24 країнах в усьому світі, не рахуючи магазинів, які управляються приватними франчайзерами.
Источник: http://ua.korrespondent.net/business/1069445
Другие новости франчайзинга читайте здесь:

Комментариев нет: