воскресенье, 13 марта 2011 г.

Виставка «Франчайзинг— 2011» у Києві відбулася!

22-25 лютого в Києві відбулася міжнародна виставка франчайзингу, одна з небагатьох, які мають статус UFI.
Аналізуючи результати виставки ми можемо сказати, що франчайзинг в Україні стає все більш популярним і затребуваним методом ведення бізнесу. Адже за 4 дні, виставку відвідали 6247 осіб, це саме ті підприємці, які бажають створювати франчайзингові підприємства та розвивати вже діючі.
До виставки ми підготували статистику за 2011 рік і можемо побачити, що кількість франчайзерів і франчайзі значно зросла.

Франчайзингові мережі в Україні
Сегмент
Кількість галузей
Кількість брендів
Кількість франчайзерів
Кількість точок
К-ть франчайзингових точок
Торгівля
34
1021
179
29032
13303
Послуги
споживачам
22
313
75
5880
2263
Громадське харчування
14
252
50
2929
1760
Інформація
7
47
8
385
128
Послуги для бізнесу
7
84
21
2535
2116
Виробництво
6
37
12
558
389
Вендінг
5
17
11
6200
1195
Фінанси
4
14
3
638
93
Всього
99
1782
359
48157
21247
Джерело: Газета спецвипуск к выставке «Франчайзинг 2011» «Мир Франчайзинга» //Информационное ревю Ассоциации фрачнайзинга Украины - 2011. - № 49. – 8 с.
 І хоча не всі  із заявлених учасників зважилися чи змогли приїхати , - ті, хто взяли участь у виставці, не пошкодували. Представницька аудиторія, інтерес бізнесменів не лише  столиці, а й  багатьох регіонів України, дозволили наповнити виставковий центр  діловою активністю, яка  свідчила про те, що франчаинг заслужено займає все більшу нішу у вітчизняній економіці.
Приміщення виставкового центру «Київекспоплаза», де проходила виставка, було підготовлено, як завжди,  на найвищому рівні: відвідувачам було забезпечено належний сервіс. Виставка проходила у дружній і діловій атмосфері, де у  перервах  учасники могли випити  кави  , провести зустрічі на території бізнес-зони, побувати на семінарах, які проводились у рамках заходу.  
Асоціація франчайзингу — співорганізатор виставки, доклала максимум зусиль для того, щоб компанії, які взяли участь у цьому заході, змогли знайти своїх клієнтів, і навпаки, щоб відвідувачі, які прийшли дізнатись про франчайзинг, щоб, ймовірно, у недалекому майбутньому, купити готовий бізнес за запропонованою схемою, мали змогу придбати  саме те, що їх цікавить, і що буде приносити прибуток.
Особлива увага була прикута до  стенду Асоціації франчайзингу, де відвідувачі мали змогу отримати консультації по франчайзингу та ознайомитися із друкованими новинками, а також —  придбати літературу, яка їх зацікавила, і яка  допоможе краще зорієнтуватися у різних аспектах франчайзингу, зрозуміти його суть та основні поняття. 
Неабиякою популярністю користувався посібник по франчайзингу «Купи успешный бизнес»,  у якому крім детальної інформації про бренди, що представлені на ринку франчайзингу в Україні, міститься ще ґрунтовна інформація про ведення бізнесу по методиці франчайзингу. Цінністю цього каталогу є  те, що вся інформація у ньому   викладена у зрозумілій   формі , з наведенням унікальної та корисної інформації про  практичний досвід роботи з компаніями на ринку України. На виставці  всі відвідувачі мали змогу отримати перелік франшиз, які мають хороші перспективи розвитку  в Україні, а  також  — основні статистичні дані про  розвиток франчайзингу в Україні, які були опубліковані у   каталозі-газеті «Мир франчайзинга», що розповсюджувався безкоштовно.
24 лютого відбулася церемонія нагородження шостого національного рейтингу франчайзингових мереж «Кращий франчайзер 2011».
«Найдоступнішою франшизою» Україна названі «Солодкі горішки». Кращим франчайзером року в галузі громадського харчування стала «Нью-Йорк Стріт Піца», у категорії «Виробництво » перемогла «Небесна Криниця», «Послуги для бізнесу »- «Сайнарама», «Послуги для споживачів»-« Експрес Манікюр», «Торгівля товарами для дому »-« Віконда »,«Супермаркет »-« Наш Край ».
Підсумовуючи результати цьогорічного заходу,  можна сказати, що виставка   «Франчайзинг —2011» відбулася дуже успішно, бо те, що на неї прийшли  саме ті люди, які хотіли пов’язати свою діяльність із франчайзингом, і саме ті компанії брали участь, які готові працювати і розвиватись на ринку свідчить про оптимізм та бачення  перспективи багатьма підприємцями, діловими структурами  різних регіонів України. Важливо, що частина  учасників знайшла потенційних покупців їх бізнесу, частина – надійних партнерів, окремі – можливих інвесторів.
Дехто, спостерігаючи за ситуацією в Україні, помічає лише економічну кризу, політичну нестабільність,  а ми, організатори виставки — Асоціація франчайзингу — бачимо здорову і молоду країну, у якої величезний потенціал, унікальні природні і людські ресурси, які створюють  невичерпні можливості для розвитку економіки, і її потужного сектору - франчайзингу.

Директор департаменту розвитку мереж та бізнесу
Асоціації франчайзингу України
                  Мирослава Козачук

Комментариев нет: