среда, 16 октября 2013 г.

Думки про франчайзинг на сьогодні. За проханням франчайзера...

На осінь 2013 року в Україні нами ідентифіковано більше 500 франчайзерів (505), які своєю діяльністю охоплюють всі основні види діяльності. Така кількість франчайзерів є спів ставною до співвідношення населення та економічного активності в розвинутих країнах. За рік, що минув, кількість збільшилась на 5 % – менше ніж в попередні роки, а але добре, враховуючи нашу економічну ситуацію. Кількість франчайзи в цих мережах перевищила 22,5 тис. точок зі зростанням за рік трошки менше 10 %.

Не варто зазначати окремого лідера у розвитку галузей. Всі галузі зростають приблизно однаково. Проте джерелом росту різних галузей є різні двигуни. Роздрібна торгівля в основному зростає за рахунок розвитку торгівлі одягом, як правило, іноземного походження, сектор послуг для населення та громадське харчування – в основному за рахунок національних брендів, а послуги для бізнесу та фінанси (фактично – ломбарди) – виключно за рахунок національних брендів. Ми не висловлюємо хвилювання за такої тенденції, але вбачаємо за резерв подальший розвиток торгівельної справи як раз в національних брендах, особливо в сегменті "фірмового роздрібу". А також спрямування на рейки франчайзингу власних мереж, які вже на сьогодні діють і в секторі торгівлі одягом та продуктами харчування.

Національні бренди займають 56 % франчайзерів серед загальної кількості. І ця цифра за рік не змінилась суттєво. Проте цей рік проходить під прапором перемовин іноземних франчайзингових мереж громадського харчування з майбутніми українськими потенційними партнерами.

На наступний, знову економічно складний, рік виказуємо такі перспективи:
        зростання кількості франчайзерів відбудеться на 8-10 %, зростання кількості франчайзи в мережах 10-12 %, –        основними галузями зростання мають бути 1) товари щоденного попиту, в тому числі супермаркети; 2) невеличкі радощі – біжутерія, подарунки, хобі тощо; 3) обслуговування домогосподарства та інший аутсорсинг для життя – прибирання, хімчистки, ремонт одягу, взуття тощо; 4) здоров'я та краса; 5) заклади, пов'язані з глобальними світовими розвагами та евентами – як-то: Чемпіонат світу з футболу в Бразилії...


Шукайте своє місце в цьому

Комментариев нет: