вторник, 17 ноября 2009 г.

Новінський купує найбільшу в Україні мережу гіпермаркетів

amstor.ua
Гіпермаркет Амстор у Мелітополі

Належний бізнесменові Вадиму Новінському Смарт-холдинг домовився про покупку найбільшої мережі гіпермаркетів в Україні Амстор, пише видання Коммерсантъ-Украина.

Як пише видання, Смарт-холдинг близький до укладання угоди щодо купівлі мережі гіпермаркетів Амстор. "Покупка відбудеться після її схвалення Антимонопольним комітетом", - повідомили вчора в компанії. За словами джерела Ъ-Украина, знайомого з планами холдингу, сторони погодили умови продажу частки в операційному бізнесі.

"Продаж нерухомості, землі і дистриб'юторського бізнесу ще обговорюється". До цього часу Смарт-холдинг не володів активами в роздрібній торгівлі. Але в компанії сектор продуктового роздробу вважають "одним з найбільш динамічних і привабливих для інвестицій", - відзначило джерело газети.

Як пише газета, 60% групи компаній Амстор, за даними учасників ринку, належать Midland Group Едуарда Шифріна та Алекса Шнайдера, ще 40% - підприємцеві Володимиру Вагоровському (голова наглядової ради компанії - ред.). Джерело, близьке до акціонерів, стверджує, що мова йде про продаж частки Midland Group, причому Вагоровський не тільки залишиться акціонером, але і продовжить займатися оперативним управлінням компанією.

"Midland вела переговори з багатьма стратегами, включаючи французьку Carrefour і російську Х5. Але без згоди третього акціонера угода не могла бути здійснена. А Вагоровський не хотів втрачати управління мережею", - заявило джерело видання, близьке до одного з акціонерів Амстора. Midland Group, Смарт-холдинг, Х5 і Вагоровський коментарів не надали.

Оцінити вартість операції в умовах падіння ринку галузеві аналітики не змогли. Але влітку 2008 року Midland Group найняла консультантом угоди інвестбанк Credit Suisse і сподівалася отримати за мережу близько $ 400-500 млн. Хоча вже тоді експерти оцінювали Амстор не більше, ніж у $ 150 млн.

"Зараз у мережі складна ситуація з борговим навантаженням", - заявив директор інвестбанківського підрозділу ІК Dragon Capital Андрій Пивоварський. За даними галузевих аналітиків, поточний борг мережі становить $ 250-300 млн. "У Смарт-холдингу диверсифікований бізнес, і компанія має можливість реструктуризувати навіть такий значний борг ", - заявив Пивоварський.

До кризи в рітейл інвестували багато фінансово-промислових груп. Компанія EastOne Віктора Пінчука створила спільне підприємство з російською мережею Мосмарт, Геннадій Боголюбов - з DIY-рітейлером OBI, а СКМ Ріната Ахметова розвиває мережу магазинів біля дому Брусниця. "Але зараз для покупки роздрібних активів, які впали в ціні в кілька разів, - найкращий момент. Наступного року очікується відновлення продажів, мережі знову зростуть у ціні", - заявив голова департаменту інвестбанківських послуг ІК Concorde Capital Віталій Струков.

Ъ-Украина пише, що купівля Амстора дозволить Смарт-холдингу отримати значну частку ринку. За кількістю магазинів це найбільша мережа гіпермаркетів в Україні. Об'єднує 24 магазини (загальна площа - понад 260 тис. кв. м) у 12 містах, переважно на сході України. Виручка в 2008 році склала 2,77 млрд грн, чистий збиток - 616,1 млн грн. У вчорашньому релізі Смарт-холдинг повідомив, що за п'ять років планує збільшити кількість магазинів до 50 і вийти, зокрема, у Київ, Одесу, Дніпропетровськ і Львів.
За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина

Комментариев нет: