четверг, 3 декабря 2009 г.

Praktiker може закрити свої магазини в Україні

Німецька компанія Praktiker - одна з найбільших рітейлерів формату DIY в Європі - може піти з України. За повідомленнями німецької преси, компанія розглядає таку можливість для низки своїх філій у Східній Європі у зв'язку з падінням продажів і девальвацією національних валют, повідомляє КоммерсантЪ-Украина.
В умовах кризи західним операторам працювати в Україні стало важче - термін окупності їхніх інвестицій зріс у півтора рази, кажуть рітейлери. Про можливий відхід Praktiker з українського ринку німецьке видання Wirtschaftswoche повідомило на початку листопада.

"Девальвація національних валют і зниження споживання внесли "червоні цифри" в показники деяких філій компанії в Угорщині, Болгарії та Румунії. Вже знято табу і на обговорення закриття трьох магазинів в Україні", - говорилося в повідомленні. Голова правління Praktiker Вольфганг Вернер у вівторок в коментарі агентству Bloomberg заявив, що затверджених планів щодо закриття бізнесу в будь-якій з країн Східної Європи у компанії немає. Однак він не відкидає такої можливості в майбутньому.

Компанія Praktiker Bau-und Heimwerkermarkte Holding на кінець 2008 року поєднувала 436 магазинів формату DIY в десяти країнах Європи. Виручка в 2008 році становила 3,907 млн євро (-1%), EBITDA - 129,1 млн євро (+11,3%), чистий прибуток - 7,1 млн євро (-69,9%).

Уперше про інтерес до України Praktiker заявила в 2005 році. Перший магазин рітейлера відкрився наприкінці 2007 року в Макіївці (Донецька область). Крім нього, в Україні зараз працює ще два магазини - у Миколаєві та Львові. У найближчі два-три роки Praktiker планував відкрити не менш ніж 35 магазинів, інвестувавши в кожен близько 11 млн євро, зазначає КоммерсантЪ.

Учора в Praktiker запевнили, що компанія не має наміру закривати магазини в Україні. "Але у зв'язку з кризою ми змушені переглянути інвестиційні плани. Коли компанія робить великі інвестиції, треба враховувати економічну та політичну ситуацію в країні", - пояснив глава відділу з корпоративних і зовнішніх зв'язків рітейлера Рольф-Дітер Грасс.

Під час свого виходу на український ринок Praktiker сподівалася відкрити багато магазинів і вела переговори про співпрацю з харківським концерном АВЕК Олександра Фельдмана. АВЕК планував побудувати 21 гіпермаркет площею 10 тис. кв. м і вів переговори з Praktiker про їх управління. "Ми дійсно вели переговори з Praktiker у 2007 році, але не досягли угоди", - уточнив учора голова спостережної ради АВЕК Олексій Чернишов.

Західним рітейлерам в умовах кризи працювати в Україні стало складніше, ніж локальним компаніям, зазначив співвласник мережі будівельних супермаркетів Нова лінія Олег Шандар. "У гривневому вираженні продажі залишилися на рівні минулого року, а в євро - знизилися пропорційно до зміни курсу," - зазначив він. "При девальвації гривні, враховуючи, що бюджети закордонних компаній складаються в іноземній валюті, термін окупності об'єктів збільшується в півтора рази. Акціонери, природно, враховують у своїх планах віддачу за вкладені гроші", - сказав топ-менеджер однієї з великих іноземних мереж, що працює в Україні.

За словами пана Шандара, західні рітейлери, як правило, використовують стандартну асортиментну матрицю для всіх ринках. "Якщо в нашій мережі співвідношення вітчизняної продукції до імпортної становить 60/40, то у закордонних операторів - 40/60 або навіть вище," - уточнив він.
За матерiалами: КоммерсантЪ-Украина

Комментариев нет: