воскресенье, 17 января 2010 г.

Нетбуки допомогли виробникам комп’ютерів у кризові часи

Світовий ринок збуту комп’ютерів зріс минулого року завдяки буму продажів дешевих портативних моделей - так званих нетбуків. Утім, попри кризу, продалося й більше десктопів та лептопів.

Нетбуки - маленькі портативні комп’ютери - пережили торік справжній бум, бо виробники були змушені суттєво знизити ціни на них. Як випливає з попереднього аналізу дослідника ринку, фірми Gartner, передусім пересічні споживачі охоче купували нетубки, які використовують передусім для користування Інтернетом.
Зиск з буму нетбуків мав передусім американський виробник комп’ютерної техніки Hewlett-Packard, який продав торік найбільше своєї продукції. А от другу позицію тепер займає тайванський виробник Acer. Раніше друге місце стабільно зберігалося за американською фірмою Dell.
Dell змінює стратегію
Свою торішню невдачу американці збираються 2010 року компенсувати через зміну в стратегії збуту. Раніше комп’ютери Dell можна було купувати лише безпосередньо у виробників. Нині це має змінитися. У Німеччині з наступного тижня ці комп’ютери можна буде вперше придбати й у магазинах, у мережі MediaMarkt, дочірньому підприємстві відомого і в Україні концерну Metro.
Різдво в поміч
Найактивніше споживачі купували комп’ютери, передусім нетбуки, напередодні Різдва. При цьому деякою мірою на цю активність вплинув початок продажу нової, стабільнішої операційної системи Windows 7. «Хоча нова операційна система не викликала додаткового попиту на комп’ютерну техніку, початок її продажу саме перед Різдвом був вдалим ринковим інструментом», - пояснює аналітик Мікако Кітаґава.
Найактивніше купували торік комп’ютери в Азії (зростання збуту на 44%) та США (збут зріс на приблизно 20%). Менш активно – у Європі, де збут комп’ютерів збільшився всього на 4 відсотки.
Леся Юрченко/Христина Ніколайчук/Reuters
Источник: Источник: http://www.dw-world.de

Комментариев нет: