воскресенье, 17 января 2010 г.

Магазин майбутнього: без високих технологій не обійтися

Візок для покупок, який не потрібно штовхати, дистанційне управління замість продавців за прилавками та каса, яка автоматично реєструє покупки на виході та знімає гроші з рахунку – такими мають бути магазини майбутнього.

Високі технології – це зручно, швидко, модно і – як не дивно – все дешевше. Тож, не дивно, що зустріти її тепер можна майже у всіх сферах, навіть у щоденному побуті, приміром, у магазині, купуючи овочі.
«Ми просто кладемо товар на ваги. У нашому випадку це банан. Обираємо відповідний символ на екрані. Наступного разу, коли ми покладемо на ваги цей продукт, його буде автоматично розпізнано»,- з гордістю пояснює Тудор Андроніч, співробітник підприємства Bizerba Group у Нью-Йорку, яке розробило такі «розумні» ваги. Насправді йдеться про замаскований комп'ютер, який не лише розпізнає і важить банани, а ще й надає інформацію про поживні речовини, які містить відповідний продукт.
Поради на всі випадки життя
І це лише початок. Програмне забезпечення можна розвивати далі, так що у майбутньому, окрім даних про вітаміни, жири та калорії, клієнти зможуть між іншим отримати ще й поради, наприклад, про те, яке вино краще смакує до зваженого м'яса, і як можна приготувати зважену спаржу.
Зручно і для покупців, і для продавців, пояснює Андроніч: «Візьмімо, наприклад, полуниці. Я автоматично отримую графік, який відображає обсяги споживання, сьогоднішнього продажу, а також кількість товару на складі. Враховуючи ці дані, ми можемо змінити ціну або розпочати рекламну акцію».
Примірочна вдома
Не менш практичною є пропозиція фірми Zugara, яка не лише продає одяг в інтернеті, а ще й дозволяє віртуально поміряти його, не виходячи з дому. Для цього користувачу необхідні лише інтернет та веб-камера, яка знімає покупця та фіксує його розміри. Відповідне програмне забезпечення поєднує ці дані з обраним одягом, так що на екрані можна побачити себе в ньому, як у дзеркалі. До того ж інтернет дозволяє кільком особам влаштувати відеоконференцію, таким чином імітуючи спільний похід у магазин, розповідає Метью Шимчик, директор Zugara: "Це дозволяє двом дівчатам разом робити покупки: приміром, мати й донька можуть робити це разом, навіть якщо одна з них живе у Лос-Анджелесі, а інша - в Нью-Йорку."

Витрачати гроші - легко
Допоможе з покупками і спеціальний особистий асистент від IBM – програмне забезпечення для мобільних телефонів реагує, коли власник заходить до магазину. На екрані мобільного з'являється усміхнене обличчя, а також вказівки про новинки в асортименті та план будівлі. Відповідно до складеного попередньо списку покупок програма, як навігаційний пристрій, допомагає швидше зорієнтуватися і знайти все необхідне.
Швидше, простіше, з використанням високих технологій – усе для того, аби легше витрачати гроші. От-тільки заробляти їх все ще не так легко.
Автори: Міріам Браун, Тетяна Бондаренко
Источник: http://www.dw-world.de

Комментариев нет: