четверг, 18 марта 2010 г.

Малий бізнес України зможе брати більше кредитів

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) оголосив про надання Україні кредиту в обсязі 100 мільйонів євро. Гроші підуть на розвиток малих та середніх підприємств.
Кошти надано в рамках кредитної лінії, яку ЄІБ наприкінці минулого року узгодив з українським комерційним банком «Форум». Ще 100 мільйонів євро (у рамках кредитної лінії з банком «Укрексімбанк») буде надано після підписання відповідної угоди між двома фінансовими установами.
Обидва кредити виділено в рамках спеціального інструменту підтримки малих та середніх підприємств (МСП), що його було створено минулого травня на саміті Східного партнерства.
Цими діями ЄІБ розширює сферу своєї підтримки малих та середніх підприємств. Віднині користуватися ресурсами банку в цій сфері зможуть не лише держави ЄС, але й країни Східного партнерства. Кредити також надаються в рамках спеціального Спільного плану дій міжнародних фінансових інституцій із заохочення малого та середнього бізнесу.
У прес-релізі ЄІБ наголошено, що донедавна дії Банку в країнах Східного партнерства обмежувалися сферами транспорту, енергетики, телекомунікацій та екологічної інфраструктури. Нині до них додано ділянку малих та середніх підприємств.
Нагадаємо, що 2009 року рада директорів ЄІБ схвалила надання двох кредитних ліній на підтримку малих та середніх підприємств в Україні. Загальна сума кредитів – 200 мільйонів євро. Одну угоду вже підписано з комерційним банком «Форум» (100 мільйонів євро); іншу планується підписати з державним банком «Укрексімбанк» (100 мільйонів євро).
Нагадаємо, що від початку своєї діяльності в Україні (2006 рік) обсяг кредитних коштів, які ЄІБ надав Україні, сягнув 465 мільйонів євро.
Источник: http://www.chp.com.ua

Комментариев нет: