вторник, 20 апреля 2021 г.

СКЛАДНИКИ КРЕАТИВНОСТІ

Кривонос Андрій
Кривонос Альона

Найпростіше говорити про креативність людини у військовій справі – багато прикладів саме в цій сфері говорять, що креативність проявляється на всіх етапах життєдіяльності людини. Але саме військова сфера виявляє найбільш виразні складові дійсної креативності.

Простота, незаангажованість, швидкість реалізації – саме теза про такі складові креативності є основою сучасного бачення креативності.

Саме у військовій сфері на сьогодні проявляється такий підхід. При всій складності сучасної організації військової сфери, саме простота, непов’язаність із раніше створеними речами та діями, а також швидкість впровадження розроблених ідей.

Саме такий підхід дозволяє до креативності додати можливостей. У більшості випадків ми сприймаємо креативність як результат натхнення чи навіювання. Коли ж ми починаємо говорити про креативність як діловий процес чи про креативну економіку в цілому, то очікувати натхнення непрактично та неможливо. То поділ самої креативності на складові дозволяє прискорити створення нового та іноді навіть автоматизувати його, що вимагає сучасний світ.

Зверніть увагу на два приклади – автомат Калашнікова та відмова від використання танків в сучасній армії.

Креативність Калашнікова була максимально спрямована на спрощення всіх деталей та механізмів існуючих на час розробки аналогічних автоматичних пристроїв. В результаті спрощення, нетрадиційності та швидкості реалізації було створено автомат, який здатен працювати в будь-яких кліматичних та погодних умовах, що вважалось недосяжним до цього.

Креативність британців спрямована на економію та оновлення бойових формувань в сучасних умовах. Британські військові обговорюють можливість відмови від танків, щоб зосередитися на новітніх озброєннях. У британському уряді уже називають танки застарілими, а викликаний пандемією економічна криза призведе до чергових скорочень оборонного бюджету. Військовим належить визначитися з тим, на чому економити, і вибір може припасти саме на важку бронетехніку. Аналогічно і Корпус морської піхоти США відмовився від танків.

Тож, такі приклади говорять, що саме простота, незаангажованість, швидкість реалізації створюють можливості до здійснення креативності на у будь-яких формах та ситуаціях.


16.04.2021

Комментариев нет: